Докторот ја ставал сопствена сперма во кафето на пациентката, сега е на суд, а таа вели дека кафето што и го правел станало солено!

Лекарот бил уапсен кога се појавил на работа и бил суспендиран кога обвиненијата излегле на виделина

Докторот Николас Џон Чепмен (55) е обвинет за сексуален напад врз една жена ставајќи и го неговиот ејакулат во шолјите кафе, кое и го варел во повеќе наврати. Чепмен се појави пред судот откако беше обвинет по две точки за обид да наведе жена на возраст од 16 или повеќе години да се вклучи во сексуална активност без нејзина согласност.

Крунскиот суд во Глостер слушнал дека жртвата, која не може да се именува од правни причини, била шокирана кога открила „леплива“ супстанца на дното од нејзината чаша што и ја дал обвинетиот. Откако пронашла сомнителни „примероци“, пријавила во полиција, а лабораторискиот тест подоцна потврдил дека се работи за „докторската сперма“, пренесува Daily Mail.

Лекарот од општа пракса бил уапсен кога се појавил на работа и бил суспендиран кога обвиненијата излегле на виделина. Отворајќи го случајот, адвокатот на обвинителството Ричард Познер рече дека тоа се случило во септември 2021 година кога наводната жртва „се загрижила дека можеби нешто не е во ред со топлите пијалоци“ што обвинетиот и ги подготвувал.

д-р.  Николас Чепмен

„Таа имаше добра причина да биде сомнителна бидејќи во нејзиното кафе имало супстанца што не требало да ја има на тоа место. Ејакулатот на обвинетиот е додадена во пијалок за кој обвинителот вели дека е направен за неа. Со додавање на спермата во кафето, тој се обиде да ја претвори во некаква форма на сексуална активност, така што таа го земаше неговото семе во себе“, рече Познер.

Обвинителката, исто така, му кажа на судот дека наводната жртва почнала да забележува нешто чудно на нејзиното кафе кон крајот на 2020 година, но речиси една година не можела да сфати што е точно.

„Таа испи една голтка од тој пијалок и го исплука во мијалникот. Не беше добар вкус, имаше солен вкус. Не требаше да биде таму. Во ниту еден момент таа не помисли дека е ејакулација“, додаде Познер.

Се верува дека тоа се случило во шест или седум други прилики, но нејзините сомнежи се зголемија во септември 2021 година, кога забележала пластична чаша што „не требало да ја има“. Тогаш сфатила што се случува.

Обвинителот пред судот изјави дека потоа чекала една недела да и послужи уште едно кафе за да се увери дека нејзините сомнежи се оправдани, а во џебот на неговите панталони забележала нешто што изгледа како таа пластична чаша со примерокот.

„Ова веднаш предизвика сомнеж. Таа го зеде кафето, го истури во мијалникот и забележа лигава материја во чашата“, рече обвинителот.

Жртвата подоцна му кажала на својот партнер што се случило и рекла дека го направил тоа шест или седум пати. Таа му ги покажала направените фотографии, а примероците ги ставиле во замрзнувач и подоцна ги предале на полицијата.

Со анализа на кафето, направено на 13 септември 2021 година, е утврдено дека ејакулата и ДНК на обвинетиот се совпаѓаат. Подоцна полицијата го уапсила на лекар на пат кон работа, а тој рекол дека бил „шокиран“ од обвинувањата и негираше дека и ставил ејакула во кафето.

Подоцна, Чепмен изјавил дека поради неговата здравствена состојба, која ја има уште од тинејџерските години, ејакулира додека врши нужда и дека можеби „нешто од тоа останало на рацете“ додека го правел кафето.

Познер пред судот изјави дека обвинетиот признал дека извршил „сексуален чин во тоалет“, но дека „не ја задоволил жртвата сексуално и можеби не ги измил рацете“.

„Обвинителството тврди дека тој немал разумно објаснување зошто неговото семе било во нејзините пијалоци“, додаде тој. Адвокатот на одбраната Вирџинија Корнвол изјави пред судот дека нејзиниот обвинет немал сексуален интерес за жртвата.

„Во ниту еден момент не постапил несоодветно или не и приготвил кафе исклучиво само за неа. Кафето не го направил на 13 септември и негира дека и ставил нешто во шолјата, не знае кој го направил. Не го допрел нејзиното кафе и можам само да претпоставам погодете дека некој друг тоа го направил како шега. Иако примерокот од кафето од 13 септември ја содржел неговата сперма, тој има докази за здравствена состојба која предизвикува ослободување на спермата при движењето на дебелото црево“, рече Корнвол.

д-р. Чепмен е роден во Јужна Африка, каде што докторирал на Универзитетот во Кејп Таун во 1993 година. Судењето продолжува.