ДРАМА ВО ЗРЕЊАНИН, АВТОМОБИЛ ВО ПЛАМЕН! Застрашувачка глетка на автопат, пристигна полиција! (ВИДЕО)

0

Објавено видео

Автомобил вечерва се запали на автопатот во Зрењанин. Како што може да се види на видеото објавено на Инстаграм профилот на 192_rs, полицијата излезе на терен.

Не се знае како настанал пожарот и дали има повредени.

– Можеби и не е толку лошо да се воведе задолжително носење на ПП уреди во патничките возила – е еден од коментарите на социјалните мрежи.