Дуа Липа драстично го промени изгледот – сега е уште пожешка

0

Пејачката Дуа Липа неодамна присуствуваше на доделувањето на Variety Awards 2023 година, каде покажа неверојатна трансформација на изгледот.

Награди се доделуваат на жени од различни сфери на уметноста кои ја подобриле заедницата преку нивниот ангажман.

Една од присутните на овој настан беше и Дуа Липак, која покажа драстична трансформација на својот изглед. Поточно, британската пејачка со албански корени се пофали со нова фризура или, како што може да се види од фотографиите, се приклучи на противпожарната бригада.

Темните прамени ги заменила со светло-црвена боја, а за да ја истакне таа промена, Липа за доделувањето избрала црвен тоалет, кој одлично прилега на нејзиниот нов имиџ.

Целото издание го завршила со едноставна шминка во т.н тие „нудат“ тонови и мала чанта.

Фото: Profimedia