Една од најубавите жени на светот е во бикини – летото трае вечно за неа ФОТО

0

Инстаграм профилот на пејачката Никол Шерцингер е почит на летото, морето и егзотичните дестинации.

Никол и овој пат не им одолеа на морето и сонцето, а следбениците ги израдуваше со серија слики на кои позира во атрактивно бикини. Она што сите го забележуваат е дека таа сè уште има фигура за посакување – цврсти гради, тенок струк и рамен стомак се во преден план. И многумина не можеа а да не се запрашаат која е нејзината тајна.

Таа во една прилика откри што секогаш има во фрижидер:

„Во фрижидерот секогаш има свежи домати, сирења, мисиркино и бело месо, бадемово млеко, кокосова вода, но и други класични потреби. И вода, многу вода. Мора да се хидрирате“, истакна таа.

Тој редовно ги информира своите следбеници за тоа како интензивно тренира. Нејзините тренинзи вклучуваат кардио, трчање, јога и пилатес: