ЕДНОСТАВЕН РЕЦЕПТ ЗА ТРИЛЕЧЕ: Ќе биде вкусно и кремасто како од најдобрата слаткарница

Имаме едноставен рецепт за трилече – торта чиј вкус воодушевува!

Трилече – мек и сочен десерт кој многумина го обожаваат! Во продолжение ви пренесуваме едноставен рецепт со кој ќе го направите ова вкусно јадење.

Неопходно е:

7 јајца

7 супени лажици шеќер

200 гр брашно

1/2 кесичка прашок за пециво

Облекување:

800 мл млеко

400 мл слатка павлака

300 мл кондензирано млеко

Глизура:

300гр готова карамела или направете сами: 200гр шеќер – 50гр путер – 200гр слатка павлака.

Подготовка :

Подгответе плех кој ќе го подмачкате со масло и брашно. Загрејте ја рерната на 180 Целзиусови степени. Одделете ги жолчките од белките. Изматете ги белките во кремот. Постепено додавајте шеќер и матете околу 3 минути. Додадете ги жолчките, една по една. Додадете ги брашното и прашокот за пециво, па измешајте ја смесата со рака. Истурете во тавата и печете 25 минути. После тоа, оставете го бисквитот да се излади.

Направете го преливот со загревање на млекото, кондензираното млеко и павлаката во тенџере. Потоа, бисквитот прободете го со чепкалка за преливот убаво да влезе во кората. Извадете го млекото што ќе зоврие од шпоретот. Бисквитот прелијте го со врело млеко. Оставете го бисквитот добро да го впие млекото и да се излади. После тоа, прелијте го колачот со карамелот. Изладете и послужете.