Елен Деџенерис продава замок за 46,5 милиони долари: Еве што крие неверојатниот имот од 8 хектари (ФОТО)

0

На водителката и нејзината сопруга и беа потребни само четири месеци да се реновираат

Елен Деџенерис , по завршувањето на емитувањето на нејзината емисија , прилично се повлече од јавноста, па само понекогаш можеме да ја видиме во емисија или на социјалните мрежи. Но, информациите патуваат брзо, па се дозна дека водителката и нејзината сопруга Порша ја продаваат својата куќа во Монтесито .

This image has an empty alt attribute; its file name is image-117.pngThis image has an empty alt attribute; its file name is image-118.pngИнаку, Елен и Порша ја купиле оваа куќа пред само четири месеци и не живееле во неа, туку ја поправале за продажба. Водителката и нејзината сопруга се познати по тоа што сакаат да купуваат луксузни вили, кои потоа ги реновираат и ги продаваат по многу повисока цена.

Така, на пример, ја купиле оваа вила во Монтесито за 22,5 милиони долари, а ја продале за повеќе од двојно – дури 46,5 милиони!

Вилата има пет спални соби и седум бањи. Сместено на имот од осум хектари, има две куќи, кабана со базен, мало уметничко студио, базен, тениско игралиште и лозје. 

Иако Елен во последно време не им се допаѓа на многумина, поради наводните обвинувања за малтретирање на работниците , сите се согласуваат дека Порша и таа знаат да ја поправат куќата и да ја продадат.