Еурофарм Пелистер го совлада Вардар 26:23

Најдобрите македонски ракометни клубови, Еурофарм Пелистер и Вардар вечерва во Битола приредија ракометен спектакл, а на крајот победата му припадна на подобриот тим во моментов, Еурофарм Пелистер.

Најдобрите македонски ракометни клубови, Еурофарм Пелистер и Вардар вечерва во Битола приредија ракометен спектакл, а на крајот победата му припадна на подобриот тим во моментов, Еурофарм Пелистер. 

Со победата битолчани го презедоа лидерското место на табелата кое ги носи до шампионска титула по повеќе од една деценија.

Најдобри во домашниот тим беа голманот Лесјак и репрезентативецот Костески, додека кај гостите со својата бирбеност се истакна Стоилов.