ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА КОКОС – Брза торта со кокос и банани која не се пече

0

Потребни состојки:

 • 2 ќесички пудинг од ванила
 • 125 гр маргарин
 • 200 гр шеќер во прав
 • 300 гр посни бисквити
 • 5 лажици кокос
 • 3 ќесички шлаг пена
 • 2-3 банани
 • вода според упатствата

Начин на подготовка:

 1. Сварето го пудингот во 600 милилитри вода и оставете го да се излади. Во изладениот пудинг додадете маргарин изматен со шеќер во прав.
 2. Изедначете ја масата, а потоа додадете кокос, скршени бисквити и банани исечени на кругови. Измешајте, истурете на послужавник и обликувајте ја тортата со рацете.
 3. Премачкајте ја со шлаг измешан со вода и ставете ја во фрижидер да се стегне.
 4. Украсете по желба со кокосови струготини и банани.