ЗЕМЈАТА СИЛНО СЕ ТРЕСЕШЕ – Силен земјотрес од 6,4 степени ја погоди Аргентина

0

Силен земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Аргентина.

Претходно беше соопштено дека земјотресот бил со јачина од 6,5 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот на овој земјотрес е откриен на 80 километри северозападно од Сан Антонио де лос Кобрес. Се уште не се знае дали има жртви во земјотресот.