Мамиќ остана без скапоцениот “ѕвер”! Одземен му е Мерцедесот вреден 132 илјади евра

0

Зоран Мамиќ, поранешен тренер и спортски директор на ГНК Динамо, кој е во бегство со својот брат Здравко во Херцеговина, останал без својот скап мерцедес, пишува Hercegovina.info.

Имено, како што дознава и објави hercegovina.info, автомобилот Mercedes Benz AMG GT 63 S, кој според пазарната цена вреди 132 илјади евра, бил на мета на европските истражители поради сомневање дека е украден на територијата на Европската унија.

Се чини дека Мамиќ помладиот бил жртва на еден од дилерите на автомобили.

Според објавениот претрес, возилото било пронајдено на 1. март во Мостар на улицата Кардинала Степинца, а токму на оваа адреса бил регистриран и Зоран Мамиќ.

Мерцедесот е изземен од женското лице кое го управувало, а се претпоставува дека е Сенка Мандиќ, третата сопруга на Зоран Мамиќ, со која има и мала ќерка.

Инаку, германскиот ѕвер од 132 илјади евра на бензин доаѓа од каросеријата на Mercedes „Купе“ со моќност на моторот од 470 KW и 639 коњски сили, пишува Hercegovina.info.