ЗОШТО ТОМ КРУЗ НЕ СЕ ПОЈАВИ НА ОСКАРИТЕ? Неговиот филм беше номиниран во ШЕСТ КАТЕГОРИИ, а еве што правеше тој за тоа време

0

Том Круз не се појави на 95. доделување на Оскарите, а многумина се прашуваа зошто. Филмот „ Top Gun: Maverick “, во кој Круз ја игра главната улога, беше номиниран во дури шест категории – најдобар филм, сценарио, монтажа, звук, музика и визуелни ефекти.

Том Круз не дојде до наградата, а Чарлс Парнел, кој глуми во „Топ Ган“, објасни зошто го направил тоа.

Том Круз

– Том отиде да ги прави работите што го прават вистинскиот – Том. Тој работи додека другите се забавуваат, изведува акробации додека другите спијат и ја спасува филмската индустрија додека другите се грижат, рече тој.

Лејди Гага за малку ќе го пропушти и 95-тото доделување на Оскарите, но го „преврти“ распоредот на снимање за да дојде да ја отпее „Hold my hand“ од филмот со Том Круз.