Ивановски остана без финале на турнирот во Тунис

Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски загуби во полуфиналето ИТФ фјучерсот во Монастри, Тунис.

Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски загуби во полуфиналето ИТФ фјучерсот во Монастри, Тунис.

Подобар од Ивановски денес беше Федерико Џанаконе од Италија со 2:0, по сетови 6:2 и 6:4.

Наградниот фонд на овој фјучерс во Тунис изнесува 15.000 долари.