Идеја за денешен ручек: Мусака со месо и компири

Мусаката е омиленото јадење на многумина, познато со децении. Иако обично се прави со компири и месо, месото може да се замени со зеленчук како тиквички или модри патлиџани, што го прави одличен избор за вегетаријанците.

За четири лица ви треба:

1 кг компири

500 гр мелено месо

1/2 главица црвен кромид

Бибер, сол, малку вода и 6 лажици маслиново масло

4 парчиња јајца

1 чаша млеко

1 лажица брашно

Подготовка

Излупете ги компирите и исечкајте ги на кришки, додадете масло и измешајте додека не е готово.

Во друг сад измешајте го меленото месо со лажица бибер, сол и ситно исечканиот кромид. Додадете масло и малку вода.

И во посебен сад изматете ги јајцата, шолја млеко и лажица брашно и сè убаво изматете, по можност со миксер.

Огноотпорен сад со димензии 35×25 подмачкајте со маргарин или маслиново масло, а до ред месо наредете ред компири. На крај прелијте ја смесата со изматените јајца. Корисни се и неколку парчиња путер одозгора.

Печете ја мусаката околу 40 минути на 225°C.

Уживајте!