ИМАЛА АФЕРА СО ПЕЈАЧ А СЕГА ГО ПОКАЖА РОЛЕКСОТ И ТЕТОВАЖАТА: Вака изгледа Цуца на Шабан – се омажи и се пресели во Бугарија

Ивона Неговановиќ Цуца е активна на Инстаграм каде објавува слики од настапи и слики со сопругот.

Една година откако кралот на народната музика Шабан Шаулиќ загина во страшна сообраќајна несреќа , за медиумите проговори и пејачката Ивона Неговановиќ Цуца , со која наводно имал долгогодишна тајна врска.

Во 2016 година, Ивона изјави дека е „горда што е љубовница на кралот на народната музика“, а по веста за неговата смрт, таа откри дека „претчувствувала дека нешто ќе се случи“ и се присети на деновите што ги поминала со Шабан Шаулиќ во Крчедин.

„На денот на смртта на Шабан станав во 7 часот наутро иако не се будам рано. Наеднаш почувствував глад и јадев баварски кифла. Како да почувствував дека нешто че се случи. Потоа се вратив во кревет за да продолжам да спијам . Околу 11 часа видов многу пропуштени повици.Веднаш му се јавив на Шабан на телефон.Заѕвони,но тој не се јави.Потоа му се јавив на кумот,но ни тој не одговори.Кога конечно разговаравме, му реков: „Бато, каде си? Како е?“ Кум потоа почна да плаче и рече: „Не знам каде е Шабан“. Плачевме заедно“, изјавила Цуца тогаш.

„Изгубив 10 килограми од неговата смрт . Не јадам, не пијам, не спијам, не дишам… Умрев заедно со Шабан. Тој поминуваше време со мене додека неговото семејство беше надвор од државата. Бевме заедно 15 години. Го сакав само Шабана и сигурен сум дека никогаш нема да се омажам“.

Иако кажа дека никогаш нема да се омажи, Цука се омажи , на социјалните мрежи покажа како изгледа нејзиниот сопруг, а последниве денови на Инстаграм објавува слики и видеа од Бугарија каде живее и работи.

Цуца често со своите следбеници споделува слики од пејзажите во кои ужива, како и видеа од нејзиниот настап во ресторан. Меѓу другото, таа покажа и како изгледаат нејзините тетоважи и златен ролекс.

Пејачката во претходна изјава за Република изјави дека сопругата на Шабан, Гордана не го прифаќа фактот дека тој ја сака и дека на секој начин се трудела да ги раздели.

“Гордана плаќаше луѓе да ме осакатуваат. Сакаше да и ја донесат мојата коса и да ми го уништат лицето. Сепак, навреме дознав за нејзината намера и веднаш ја известив полицијата. За ова бил свесен и Шабан. Меѓутоа, записникот кој беше направен, исчезна од полицијата“.

Цуца рекла и дека пејачот го запознала во Босна, на настап и дека тогаш си размениле телефонски броеви.

„ Тој ми беше се сите овие години! Не му се јавував на татко ми кога ми требаше совет, туку на него. Тој беше мојата десна рака и во работата и во животот. Слободно можам да кажам дека Шабан одигра голема улога во мојот живот. Тој беше одговорен за сè што правев и научив. Ме научи да не бидам одмаздољубив затоа што самиот не беше одмаздољубив. Ме научи да простувам. Се што ми остана од него. Имавме слична природа и менталитет. Не сум некој што сака да привлекувам внимание и сум скромна исто како и тој.Кога шетавме низ град не бев упадлива.Кога излегувавме на вечера сакав да одам на скриени и мирни места .Сакам да седам покрај вода и сакам да риболам, исто како и тој. Летата ги поминувавме во Крчедин, а зимите во Белград во разни апартмани и хотели. Гледавме игри, разговаравме за животни настани. Шабан ми кажа многу за мајка му и за другарите од Шабац“, открила тогаш Ивона и истакнала дека Шаулиќ не сакал да си оди дома од неа бидејќи сопругата Гордана постојано го терала да работи.

„ Гордана ги сакаше само парите на Шабан. Таа имаше само пари на ум. Шабан беше скромен човек кој возеше фиат стило, а имаше и зелен џип што Гоца на крајот му го зеде. Тој постојано и велеше: „Што ќе ни се овие големи куќи !“ Се чувствуваше среќен покрај мене и не сакаше да оди кај Гоца. Не ме интересираа неговите пари, ниту пак некогаш сум земала нешто од него. Се што ми беше важно беше неговата љубов. Искрено, не и пречев на Гоца затоа што неа ја интересираа само парите, но поминаа години, а ние бевме сеуште заедно, па не и беше сеедно“.