ИМАЛ 150 КГ, ЖЕНИТЕ БЕГАЛЕ ОД НЕГО, СЕ КРИЕШЕ ОД ОЧИТЕ НА ЈАВНОСТА: Денес е ФРАЕР, но некогаш го нарекувале „ГРДОТО ПАЈЧЕ“ (ФОТО)

Кога вашиот татко е познат бодибилдер и актер кој глумел во најголемите холивудски блокбастери, не е изненадување што очите на целиот свет се насочени кон секој ваш чекор или потег. Папараците и насловите на весниците често се најнормална работа за славните деца, особено ако раѓањето е придружено со скандали, како што беше случајот со Кристофер Шварценегер.

Тој е роден набргу откако љубовницата на неговиот татко родила вонбрачен син, Џозеф Баена , а неговата мајка Марија Шрајвер и дадилката Милдред Баена всушност биле бремени во исто време со истиот маж.

Кристофер Шварценегер

Кога малку подоцна се дозна дека Џозеф е син на Арнолд, настана хаос не само за познатиот актер, туку и за целото семејство, кое се распадна кога Кристофер бил мал, а тој практично не порасна како неговиот постар брат и сестрите.

Џозеф Баена

Се што минуваше, притисок и хаос во медиумите, голташе и туркаше во себе, што резултираше со тоа што во еден момент качил огромен број килограми ( наводно во еден момент тежел 150 килограми ), а потоа почна малтретирањето на јавноста..

Кристофер го нарекувале „ грдиот син “ на Арнолд и рекол дека е „срам за татко кој, дури и во доцните години, нема ни грам вишок“. Тие му се смееја и рекоа дека „ ниедна жена нема да го сака таков“ .

Од сите деца, Кристофер е единствениот кој не сакаше да се експонира, а често избегнуваше групни семејни слики, како да бега за да се сокрие од одвратните коментари кои го следеа секое негово појавување.

Но, ситуацијата се промени, и сите тие мразители сега замолчија. Братот на Кристофер, Патрик неодамна се сврши, а за прв пат коментарите не беа „ најубавиот син на Шварценегер “, бидејќи таа титула отиде кај друга личност – најмладиот син на Арнолд.

Кристофер Шварценегер

Кристофер неодамна беше фотографиран после тренинг, а потоа неговата трансформација го шокираше светот. Но, сега кога повторно го „уловија“ папараците, забележливо е дека ослабе уште повеќе, и дека изгледа подобро од било кога.