ИНТЕРЕСНИ ДЕТАЛИ – Поранешната стјуардеса откри какви се познатите личности на летовите: „Ким немаше чевли, а Рози не проба ништо 7 часа“ (Видео)

0

Таа реши да ја промени кариерата по избувнувањето на пандемијата на Ковид 19 и сега живее на Хаваи, но сè уште се сеќава на некои средби

Поранешната стјуардеса на „Делта Ер Лајнс“ се присети на најнезаборавните средби со познати личности за време на нејзината шестгодишна работа „на небото“ и на некои им даде оценка за нивното однесување за време на летот.

Кат Камалани (32) реши да ја промени кариерата по избувнувањето на пандемијата Ковид 19 и сега живее на Хаваи, а нејзините видеа на ТикТок ги следат над 960.000 луѓе.

Таа раскажа како ја чувала Ким Кардашијан на летот од Лос Анџелес до Њујорк, која била толку симпатична што не ја обвинувала што отишла во тоалет без чевли. Таа и даде 10 од 10.

Поранешната манекенка на Викторија Сикрет, Рози Хантингтон-Вајтли не се најде толку високо на листата на Кат поради нејзините пребирливи навики за јадење и пиење за време на седумчасовниот лет.

“Таа леташе од Њујорк до Лондон. Мириса неверојатно и изгледа фотошопирано во реалниот живот. Но, ништо не јадеше во авион, ниту пиеше ништо. Таа само купи изворска вода”, рекла Кат, а пренесува Daily Mail.

Британската убавица доби оценка 8 од 10.

Таа ја опиша актерката Елизабет Беркли како „прилично слатка“. „Беше малку лудо со неа, нејзиното дете и дадилката, но таа беше толку љубезна… исто како ангел“.

Додека љубителите на мешаните боречки вештини би биле возбудени за еден од нејзините патници, Кет се присети како не знаела кој е шампионот на УФЦ Конор Мек Грегор. Морала да му се јави на сопругот да го праша кој е, а кога го запознала не и се допаднала премногу бидејќи не разговарал со никој од екипажот, па му дала 7 од 10 поени.