Ирина Шајк носеше лавовска глава на модната ревија, реакцијата на Кајли Џенер привлече внимание

Неодамна на Твитер беше споделено видео од ревијата на Модната недела во Париз каде е снимена реакцијата на Кајли Џенер додека манекенката Ирина Шајк се појави во речиси идентично издание.

Моделот Ирина Шајк на ревијата на Скиапарели на модната недела во Париз минатата недела носеше идентична лавовска глава како Кајли Џенер, која беше присутна на истиот настан.

Сепак, она што го привлече вниманието освен нивното објавување без бикини беше реакцијата на ријалити ѕвездата Кајли Џенер, која не беше воодушевена што манекенката се појави со идентичен детал. Имено, кога ја здогледала Ирина, со многу сериозен изглед внимателно го измерила своето тело и модната комбинација.

Фустанот кој првично привлече внимание е дел од колекцијата на модната куќа Скиапарели, која претстави три фустани на кои беа претставени три везени животни – лав, леопард и волк. Животните се направени од вештачки материјали, а како што наведоа на социјалните мрежи, овие три животни претставуваат страст, ароганција и алчност.
За потсетување, оваа колекција не им се допадна на многумина, па побараа од организацијата за заштита на животните ПЕТА да реагира. Тие сепак го поддржаа овој бренд и ги поканија другите да се приклучат на овој креативен пристап и да работат на модата која исклучува каква било експлоатација или насилство врз животните.