ИСПЛИВАА ШОКАНТНИ ДЕТАЛИ ЗА ДЕВОЈКАТА НА РОНАЛДО: Мистериозен богаташ СЕКОЈ МЕСЕЦ ѝ давал по 2.000 евра, еве што правела со парите

0

Во време кога врската помеѓу Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез е на тенок мраз (или така пишуваат шпанските медиуми), се појавија нови информации кои нема да и помогнат на парот.

Шпанска „Марка“ ја објави информацијата дека Георгина пред да го запознае Роналдо била во врска со маж кој и плаќал по 2.000 евра месечно за лични трошоци.

Неговиот идентитет не е познат, но јасно е дека се работи за финансиски моќен човек.

Џорџина била во сериозна врска со него, додека не го запознала Португалецот во работно време во продавница на луксузен бренд.

Наводно, парите што ги добила од своето момче ги чувала на работа, во соблекувалната.

Она што се издвојува како најчудно во целата ситуација е фактот што овој човек ги платил авионските билети за Џорџина и нејзината сестра Ивана во 2019 година за тие две да одат на погребот на таткото на Хорхе Едуардо Родригез.

Во тој момент Џорџина и Роналдо беа многу во романса.