ИСТУРИЛА СОДА БИКАРБОНА НИЗ ЦЕЛ КРЕВЕТ И ЈА ОСТАВИЛА 30 МИНУТИ: Резултатот е шокантен

Дали знаете дека во душекот од вашиот кревет има милиони мртви клетки на кожата, прашина и грини?!

Не постои човек кој не поминува барем неколку часа во кревет секој ден.

Без разлика дали го користите само за ноќен одмор или сакате да се гушкате во текот на денот, да грицкате филм, ова удобно парче мебел е дефинитивно едно од оние во кои сакаме да поминуваме време.

Но, малкумина размислуваат да го исчистат!

Дали знаете дека во душекот од вашиот кревет има милиони мртви клетки на кожата, прашина и грини?! Да не зборуваме за потта што ткаенината ја впива! Затоа треба веднаш да почнете да го чистите. Но како?

Една жена по име Мелиса Мејкер открила одличен и многу евтин начин да го направи токму тоа. Имено, таа секојдневно истура сода бикарбона на душекот!

Се што ви треба се околу 200 гр сода бикарбона која ќе ја посипете на душекот. Оставете да делува 30 минути, а потоа исчистете со правосмукалка.

Освен што отсега ќе спиете во здрава „средина“, вашиот кревет ќе мириса и прекрасно!

Вежбајте да го вакумирате душекот и пред и по чистењето со магичниот бел прав.