Исчезнати ДВЕ СЕСТРИ (6) И (4), МАЈКАТА ПРОНАЈДЕНА МРТВА Полицијата на нозе, откриени страшни детали од злосторството

Две мали деца се исчезнати во Луизијана откако нивната мајка беше пронајдена брутално убиена во нејзиниот дом во четвртокот рано наутро.

Државната полиција започна итна потрага по двете исчезнати сестри, шестгодишната Џели и четиригодишната Ерин, откако исчезнаа и се верува дека се киднапирани.

Луизијана, убиство, девојки

Кали Брунета (35), која не беше пријавена за исчезната цели 24 часа, на крајот беше пронајдена мртва во нејзиниот дом во четвртокот рано наутро. Нејзиното тело го пронашол нејзиниот татко на подот во нејзината спална соба, соопшти полицијата, додавајќи дека има причина да се верува дека децата во моментов се во животна опасност.

Мајката на Кели, Деби Смит Брунет, сподели трогателен коментар на најновата објава на нејзината ќерка на Фејсбук.

– ‘Јави ми се!!’ напиша таа на последната објава на Кели во 20:27 часот во средата навечер.

Шерифот рече дека во овој момент децата би можеле да бидат на половина пат низ земјата, но тие ќе ги искористат сите ресурси за да ги вратат децата дома.

– Овој временски период е многу клучен. Мора да ги најдеме овие деца – рече началникот.

Во моментов нема осомничени, а не се знае каде се наоѓаат децата.