Како да ја разбудите фантазијата на секој маж

Многу лесно, само следете ги овие совети!

Бидете природни

Се разбира, сите жени изгледаат убаво кога се дотерани, но изгледаат секси онака како што само вие знаете: користете добар дезодоранс, одржувајте ја косата чиста, направете смела шминка.

Изненадете го со разбирање

Немојте постојано да мрморите кога доцни, кажете му дека разбирате кога е уморен поради работата… Постапете така, дури и ако не сте баш онакви какви што изгледате, а тој ќе ве награди, пренесува Телеграфи.

Се дружи со пријателите

Покажете интерес за неговите пријатели. Дозволете си да бидете вклучени во нивните разговори и активности, но дефинитивно треба да се однесувате како вистинска дама за да бидете сигурни дека ќе ве третираат како таква.

Флертувајте

Поентата не е да направиш некого љубоморен или да создаваш проблеми меѓу пријателите. Секој треба да знае дека припаѓате само на еден маж.

Чувајте го вашето мислење

Ако имате свое мислење за некоја тема, не плашете се да се расправате. Од друга страна, не е добро да се правиме „сезнајkовци“. Мора да бидете спремни да ги слушате другите.

Прилагодување

Ако ве изведе на вечера, нема причина да не ја прекршите диетата – повеќето мажи ја ценат жената која ужива во храната. Истото важи и за алкохолот – може да биде забавно кога малку се „забавувате“, но пијте малку, пијте само малку.

Разговарајте за сексот

Не се срамете да покажете дека сакате секс, дајте му до знаење што сакате. Не заборавајте да му кажете дека размислувате за него додека се туширате, пратете му „перверзна“ смс кога најмалку очекува.

Преземете ја контролата понекогаш

Довербата може да биде вистински афродизијак. Значи, кога жената ќе го земе „кормилото“ во кревет, тоа може да биде остварување на машката фантазија.