Како учениците ја изненадија наставничката: Таа побрза да ја прекине тепачката, а потоа… (ВИДЕО)

Учениците на белградското училиште и приредија многу оригинално изненадување на својата учителка, пренесува City Magazine.

Пред нејзиното пристигнување, учениците се собрале и симулирале вистинска тепачка, а загрижената наставничка штом видела што се случува веднаш притрчала да ги спречи. Тогаш ја чекаше изненадување. Учениците се разделија, пукаа конфети и и подарија голем букет цвеќе, пишува City Magazine .

Видеото набрзо стана вирално, а коментарите под објавата на Инстаграм профилот „Дневна доза Белград“ покажуваат колку сите се ентузијасти.

„Секако дека има добри деца, само треба да покажеме повеќе од нив. Доста е со насилници на социјалните мрежи. Браво за оваа прекрасна младост“. Ова е прекрасно. Браво, деца!“, „Колку убаво! Браво, деца! Има уште трошка надеж и трошка светлина во овој мрачен тунел“, се само дел од коментарите.