Келнерка сподели вирален трик стегната во престилка поради кој добива големи бакшиши: “Функционира секој пат”

Келнерка пробала виален трик за да добие поголеми бакшиши, а луѓето и рекле дека нејзината облека е подобра од униформа на Хутерс

Кортни Штајнмец од Њу Џерси им објасни на своите 230 илјади следбеници на TikTok како добила поголеми бакшиши.

Секси трик
„Го правам трикот со престилка за да добијам повеќе бакшиш“, вели таа во видеото.

Вирален трик кој кружи на социјалните мрежи ги советува келнерите доволно цврсто да ги врзат престилките околу половината за да го истакнат тоа. Многумина кои го пробаа овој трик рекоа дека заработиле повеќе.

Кортни ја врза престилка околу нејзината половина, обликувајќи ја импровизираната престилка во здолниште и се пофали со резултатите на крајот. „Работи секој пат! таа рече.

Нејзините следбеници побарале помош од неа
Нејзиното видео од нејзиниот трик со престилка стана вирално, а освен што беше кажано дека изгледа одлично, некои ја прашаа и за совет.

Девојка која работи во познатите ресторани „Американски Хутерс“ и напишала: „Порано работев во Хутерс, но кажи ми зошто твојата униформа е послатка од Хутерс? Друго лице се согласи: „Поубаво изгледаш во таа униформа од девојките во униформи на Хутерс“.

Некои бараа совети за да можат сами да го испробаат трикот: „Те молам научи ме! Јас сум бариста во Старбакс и нашите престилки се огромни“.

Други велеа дека врвните бакшиш не ги добила поради тој трик, туку поради нејзиниот изглед, пишува The Sun.

@cort_021

What i got paid this weekend and my outfits 🙂

♬ Coming of Age – Blondes