„ КОЛЕГА ПЛАТИ 20.000 евра ДА МЕ УБИЈАТ ПОРАДИ ЖЕНА! Нино имал БУРНИ љубови! Ја сакаше сопругата на овој пејач, беше вљубен во ФОЛК ЅВЕЗДА!

Нино Решиќ , пејач и татко на ѕвездата на „Гранд“ и поранешна задруга Сандра Решиќ, почина на 17 октомври 2007 година на 43-годишна возраст. Иако оттогаш помина многу време, сепак често се зборува за неговиот живот. Особено за неговите љубовни врски, па неодамна се отвори прашањето дали навистина бил со Весна Змијанац .

За време на својот живот тој ја негираше врската со својата колешка, многумина веруваат затоа што бил џентлмен и не сакал за тоа да се зборува во јавноста. Ниту неговата ќерка Сандра не знае детали од таа врска, освен дека биле блиски, како што изјавила во интервју за Света:

Весна Змијанац, Нино Решиќ

– Според приказната на Нино, знам дека тоа било голема љубов, дека бил заљубен во Весна , но не знам дали имале врска , ми кажа дека биле блиски. Се зборуваше дека таа доаѓала во Смедеревска Паланка кај дедо Златко. Не знам точно што беше Весна со Нино, но знам дека беа блиски . На прашањето дали е чудно што не го спомна, реков дека можеби не сака да се сеќава на тој дел од животот. Во времето кога беше најубавата девојка на шоуто, знам дека беа блиски, но не го прашав татко ми за детали.

Нино важеше за заводник. Во тоа време млад, убав човек, голема фолк ѕвезда. Жените лудуваа по него, а тој не им одолеа. Се женел три пати, а имал и вонбрачни афери.

Најбурно беше со Јасна Коњевиќ, поранешна сопруга на неговиот колега Шериф Коњевиќ . Медиумите тогаш објавија дека Решиќ ја киднапирал сопругата на Коњевиќ. Двајцата имаа одлични односи, но други, како што тогаш тврдеше Нино, се обиделе да им го направат животот пекол. Тие на крајот раскинаа, но останаа во добри односи. Нино дури го обвини својот колега дека го нарачал неговото убиство.

– Јасна беше најголемата љубов во мојот живот . Останавме неразделни пријатели. Доволно е што сакаме да се сретнеме и да го свртиме телефонот, а за неколку часа сме заедно како никогаш да не сме се разделиле – Нино зборуваше за третата сопруга по разводот, а болна тема за него беше Шериф Коњевиќ.

– Се зборуваше дека сум ја киднапирал сопругата на Шериф , иако јас и Јасна почнавме да се забавуваме неколку месеци по нивниот развод. Во првите години од мојата врска со Јасна велеше дека ќе биде среќен ако ме носат во багажникот. Во неколку наврати, најмил двајца да ме убијат за 20.000 евра . Како што гледате, не ме убија , затоа што им понудил малку пари за глава, а момците „ликвидатори“, како што ми признаа, сум бил многу фин“, изјави тогаш Нино.

Решиќ, како што рекол, запловил во музичките води со помош на Сајда, која ја родила нивната најстара ќерка Амела.

– Тогаш се ми беше игра, шега. Бев пресреќен кога се роди. Мајката на Амелија, Сајда, ми помогна да влезам во светот на пеењето. Многу се сакавме, тоа беше голема љубов, но бевме и многу различни. Не си одговаравме! Тешко ни беше да најдеме заеднички јазик, а така е и денес – рече Нино.

Нино Решиќ

Првата официјална сопруга му била Славица, која ја родила ќерката Сандра.

– Бев малку позрел, но не многу попаметен. Со Славица имавме проблеми, бракот не траеше долго и раскинавме. Се разбира, бидејќи секогаш сум бил виновен за се, вината била моја ! Жалам што не учествував во воспитувањето и образованието на моите ќерки – изјави Нино.

Втората сопруга беше Сања Марковиќ, пејачка, која снимаше песни под името Сара. Со неа пејачката ја доби и третата ќерка Тамара. Тие се разведоа по четири години.

– Не сум за брак . Изгледа најдобро ми е да живеам сам, да не оптеретувам никого. Имам три ќерки. Секоја е со мајка си. За мене и за моите бракови се пишуваше, се кажуваше, се шпекулираше секакви работи. Се манипулираше со мојот живот, со мојата кариера. Сега решив јавно да проговорам за тоа и да престанам со шпекулациите – изјави тогаш Нино.