КОПНЕЖ ЗА ТАТКОТО ИЛИ КОПИЈА НА МАЈКАТА ОД ПОМЛАДИ ДЕНОВИ? Ќерката на Анџелина Џоли повторно во машко издание – слика и прилика на Бред Пит

0

Поради неодамнешните изданија на ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит, многумина се убедени дека таа сака повторно да личи на својот татко.

Кога Шајло , ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит, неодамна ја отсече својата долга руса коса , светот остана шокиран. По години и години зборување дека девојчето е трансродово, и дека се е подготвено за нејзината операција за промена на полот, таа минатата година ги изненади сите кога со својата мајка се појави во фустан на црвениот тепих. Шајло се појави со нејзината мајка во фустан.

Потценување е да се каже дека светот беше вљубен во убавицата која совршено им одговара на познатите родители. Потоа, Шајло на некои други јавни настани ја видовме во тренди „женствени“ комбинации, а потоа како гром од ведро небо ја отсече косата и се врати во својата препознатлива „момчешка“ фаза. 

Во последно време папараците ја фотографираа во неколку наврати, а најмногу беше во шорцеви и широки, машки дуксери. Како што стојат работите, таа не планира да ја пушти косата, но тоа ни малку не ја намалува нејзината убавина, напротив. Шајло Џоли-Пит не излегува од момчешки работи.

Сепак, еден интересен факт им падна во очи на многумина. Имено, не е тајна дека Анџелина и во минатото експериментираше со фризури, а драстичната промена на фризурата на бунтовничката Шајло многумина ја споредија со изданијата на нејзината мајка во раните дваесетти.

А Џоли потоа „набрани“ екстремно кратка коса, а иако сличноста е неверојатна, многумина шишањето, кое следеше откако Анџелина упати низа сериозни обвинувања кон поранешниот сопруг Бред Пит, многумина ја протолкуваа како „плачење за нејзиниот татко“.

„Има ли нешто полошо од тоа кога Анџелина ќе се буди секој пат и ќе ја погледне Шајло, и ќе го види нејзиниот татко, за кој вели дека не го сака и кој и предизвикал толку голема болка во животот? , гласи еден од многуте коментари пронајдени на мрежите.

Некои мислат и дека на девојката ужасно и недостига татко и и дека оваа нејзина промена е начин да се справи со тагата што ја чувствува поради тоа што не го гледа, токму поради комплицираната ситуација на нејзините родители.