КРАЛСКИ АПАРТМАН – Кристијано Роналдо и Џорџина изнајмиле 17 соби во хотелот, ЕДНА НОЌ 3. 150 € (ВИДЕО)

Одвојуваат 3.150 евра за една ноќ, пишува Дејли Мејл

Фудбалерот Кристијано Роналдо (Кристијано) и неговата партнерка Георгина Родригез (Родригез) веќе еден месец живеат во луксузен хотел во Ријад, Саудиска Арабија додека не се преселат во нова вила.

Тие заедно со своите деца престојуваат во хотелот „Four Seasons“ каде изнајмиле 17 соби меѓу 48 и 50 кат. Во овој хотел ноќевање чини 3.150 евра, пишува Daily Mail.

Тие престојуваа во кралскиот апартман со вкупна површина од 350 квадратни метри. Станот има бања со бел мермер и два мијалници, хидромасажна када и туш и прекрасен поглед на градот.

Роналдо ќе потроши повеќе од 280.000 евра за еден месец престој во хотелот, проценуваат британските медиуми.