КРАЈ НА ЉУБОВТА? Што се случува во куќата на Георгина и Роналдо? Сите мислат на едно, а неговите испади се полоши

0

Георгина наводно добила посебни стимулации од Кристијан за раѓањето на нивните две деца, а нивната врска е под договори

Во последните недели не стивнуваат гласините за љубовниот живот на Георгина Родригез (29) и Кристијано Роналдо (38), а со оглед на незадоволството на Кристијано и се почестите испади на теренот, сите се прашуваат што се случува во нивните четири ѕида.

На секој натпревар на неговиот саудиски клуб Ал Насра, со кој славниот фудбалер потпиша договор, се гледа незадоволството на Роналдо од тренерите, соиграчите, па дури и од навивачите, па дури ни Георгина повеќе не се појавува во свечената ложа каде што беше редовен гостин на првите натпревари.

Според инсајдерски информации од Ријад, нема викање, само очигледна рамнодушност, бидејќи еден од најпознатите парови во светот засега решил да остане заедно само поради пари.

Имено, нивната врска стана еден вид бренд, а Кристијано и Георгина имаат посебни договори во кои нивната врска е детално испланирана. Наводно, Георгина добила и посебни стимулации за раѓањето на нивните две деца, бидејќи Роналдо сите други деца ги добил благодарение на сурогат мајки, кои добро ги крие.

Многумина се сомневаат дека Георгина ќе стане уште поголем бренд доколку раскинат, исто како што тоа го направи манекенката Ирина Шајк (37). Наводно, фудбалерот е многу лут на својата долгогодишна партнерка, бидејќи се повеќе мисли на себе, а се помалку на семејството. Во последните неколку дена бројните обожаватели на Кристијано ги преплавија нејзините социјални мрежи со коментари дека е арогантна, неблагодарна и вообразена и дека треба поубаво да се однесува кон човекот на кој му го должи своето богатство и слава.

Шоуто на Георгина на Нетфликс „Soy, Georgina“ дополнително ја налути јавноста, бидејќи јасно стави до знаење дека таа мисли дека постигнала сè што има сама, преку напорна работа и труд, што предизвика потсмев. Претходно Георгина изјави дека луѓето и љубоморат затоа што е богата. „Треба да бидеш поскромна и благодарна за се што имаш, а си го добила само затоа што си жена на фудбалер“, и порачале нејзините следбеници.