Кучето на Бајден го снимиле додека напаѓало: Се свртело на постар човек (ФОТО)

0

Во прашање е Дејл Ханеј (71), кој не е дел од безбедносниот тим на Бајден и едноставно си играше со кучето

Се појавија нови фотографии на кои се гледа како германскиот овчар на Џо Бајден, познат како Командант, гризе друг функционер во Белата куќа, токму во моментот кога претседателски извори се обидуваа да ги обвинат агентите на Тајната служба за агресивното однесување на животното, пишува Дејли мејл.

Извори од Белата куќа во понеделникот тврдеа дека командантот ги таргетирал членовите на безбедносните сили на претседателот поради нивните „непријателски изрази на лицето“.

Меѓутоа, денес британскиот портал објави фотографија на која изгледа дека двегодишниот волчица гризе друг член на персоналот на 13 септември.

Фотографијата можете да ја погледнете ТУКА .

Во прашање е Дејл Ханеј (71), кој не е дел од безбедносниот тим на Бајден и едноставно си играше со кучето.

Моментат случајно фатил турист во продавница за подароци во Белата куќа додека фотографирал куче како си игра.

– Навистина само сакав да го сликам кучето, тоа е следното најдобро нешто за претседателот. Командантот отскокнуваше наоколу. Изгледаше многу жив и разигран. Сфатив дека тој всушност го каснал чуварот, кој беше таму со него, дури подоцна кога видов слика со неговите заби сосема јасно околу зглобот и раката на човекот – изјави туристот, кој не сакаше да биде именуван, за Daily Mail. .