Легендарниот Дел Бој ја пронајде својата изгубена ќерка по 52 години: „Сè ми беше веднаш јасно поради носот“

0

Аби и нејзиниот син Чарли се редовни гости во домот на актерот. Сите се трудат да го надополнат изгубеното време, да се запознаат и да уживаат во дружењето

Легендарниот британски актер Дејвид Џејсон (83) ја откри големата вест. Ѕвездата од пристапот на Муки и Фрост има 52-годишна ќерка Аби Харис , за која до неодамна не знаеше ништо. Сега, како што изјави за медиумите, се поврзал со Аби, која го има десетгодишниот син Чарли, а воедно станал и дедо.

Актерот кој ја доби титулата витез имаше кратка врска со мајката на Аби, Џенифер Хил. Кога Харис, која и самата е актерка, дознала за нивната врска, помислила дека Дејвид Џејсон би можел да и биде татко, особено затоа што нивните носови се „многу слични по формата“. Таа беше убедена дека тој е нејзиниот татко и пред смртта на Џефри Дејвион, со кого беше мажена нејзината мајка, во 1996 година.

– Неописливо е колку беше изненадување – изјави Дејвид Џејсон за The Mirror. – Воодушевен сум што можев да се сретнам со Аби и што се запознавме. Мојата сопруга Гил и ќерката Софи ме поддржуваат во се. Покажаа големо разбирање, ја прегрнаа Аби и нејзиниот син. Сега станавме поголемо семејство, додаде тој.

Дејвид Џејсон е во врска со Гил (62) од 2001 година, кога ја добија ќерката Софи, а се венчаа во 2005 година. Тој немаше деца со својата прва сопруга Мајфанви Талог, со која беше во брак 18 години и која почина од рак во 1995 година.

Аби и Чарли го посетуваат своето ново семејство, а сега е откриено дека дел од минатиот Божиќ го поминале со Џејсон во неговиот дом во Елесборо, „играјќи игри на табла“, дедото и внукот правеле модели на ракети во неговата работилница.

– Дејвид е мирен и ги прифати работите такви какви што се, изјави неименуван семеен пријател за The Mirror. – Сите се свесни дека заедничкото време што го изгубија е невозможно да се надомести, а сите се тажни поради тоа. Но, сега сакаат да направат се што можат за да го искористат она што останува пред нив.

Истиот весник ги напиша и изјавите на пријателката Аби Харис, која вообичаено живее во Брајтон. Велат дека Аби е многу посреќна сега кога ја знае вистината за своето потекло, по години потрага по своите семејни корени.

– Конечно знае која е всушност, од каде и се гените – заклучил изворот. -Тоа беше тежок процес, но сите вклучени беа љубезни и полни со разбирање. Сега, конечно, сè си доаѓа на свое место.