ЛЕГЕНДАТА НА РЕАЛ МАДРИД СЕ ОЖЕНИ СО 14 ГОДИНИ ПОМЛАДА ХРВАТКА – Еден детал од венчавката ги изненади сите

0

Легендарниот фудбалер на Реал Мадрид, Фернандо Јеро (55 г.) на 13. септември ја круниса со брак својата долгогодишна врска со хрватската новинарка Фани Стипковиќ (41 г.).

Парот договорил венчавка во Мексико, а она што ги изненади сите е што на церемонијата поканиле само 12 луѓе. Свадбата била организирана и чувана во строга тајност.

Свадбата се одржа во „Gvadalahari“, во хотел изграден во 1848 година. Фернандо Јеро е спортски директор на Чивас од Гвадалахара, па парот живее таму последнава година.

Фани Стипковиќ е во поодмината бременост, па парот наскоро ќе станат родители на машко бебе.

Интересно е што Фернандо Јеро пред овој имал уште еден брак, но тој траел само 28 дена. Две години по тој брак, во 2021 година ја запознал хрватска новинарка. Тие ја криеја својата врска неколку месеци пред тој да ја запроси на католички Божиќ на крајот на таа година.