ЛИДЕРОТ НА ОПОЗИЦИЈАТА ГО НОКАУТИРАЛ ПРАТЕНИКОТ ВО СОБРАНИЕ: Тепачката продолжила во ходникот (ВИДЕО)

Невидена тепачка избила во понеделникот во грузискиот парламент при разгледување на законот за странски агенти!

На видеото се гледа како лидерот на опозициската партија „Граѓани“ Алеко Елисашвили истрча до говорницата и го удира во глава извршниот секретар на владејачкиот „Грузиски сон“ Мамука Мдинарадзе. Тепачката веднаш добила поголеми размери, се вклучиле и други парламентарци, а преносот бил прекинат.

Пратениците ја продолжија тепачката во ходникот на парламентот . Елисашвили на крајот ја напушти зградата и им рече на новинарите дека бил исфрлен.

  • Доста ми е! Го удрив тој руски агент по лицето. Не носат во Русија… Не смееме да дозволиме да се донесе овој закон! Сите што ја сакаат Грузија мора веднаш да излезат на улица – изјави Елисашвили на новинарите по инцидентот.