Маж нападна жена во теретана, таа успеа да се одбрани: Почна да ја допира, па ја собори на под (ВИДЕО)

Додека Алма се обидувала да се пресмета со него и да повика полиција, напаѓачот се откажал

Видеото објавено од властите на Флорида во средата ја сними драматичната сцена што се случи во теретана минатиот месец додека една жена се бореше да се одбрани од напаѓачот кој подоцна беше обвинет за киднапирање и други злосторства.

На снимката се гледа како маж и приоѓа на Алма во близина каде таа вежба со тегови.

  • Штом ми пријде, му реков: „Брате, што правиш? Тргни се од мене. Престанете да се обидуваш да ме допираш“, вели Алма во видеото објавено од канцеларијата на шерифот.

Се гледа дека Алма бега од него, а потоа замавнува со тупаниците и телефонот кон неговото лице додека тој ја турка на подот.

Додека Алма се обидела да се избори со него и да повика полиција, напаѓачот се откажал и таа побегнала во блискиот стан, се вели во соопштението од канцеларијата на шерифот.

Властите го приведоа Томас-Џонс во рок од 24 часа, се вели во соопштението. Судските записи покажуваат дека тој е обвинет за киднапирање и сексуален напад на лице на возраст над 18 години.

  • Мој совет – никогаш не се откажувај. Се додека не се откажуваш, ако му покажеш дека си силна, дека си способна да возвратиш и да преживееш и да излезеш, верувам дека тоа е можно – изјави Алма.

Затворските записи покажуваат дека Томас-Џонс е задржан без обврзница.