Малолетник фатен при кражба во подрумски простории од куќа

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ноќеска околу 00:10 часот на скопската улица „Коста Шахов“ затекнале малолетник при извршување тешка кражба во подрумски простории од куќа сопственост на Л.Т.(62).

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи (МВР) малолетникот е од Скопје и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, а сите украдени предмети биле пронајдени и вратени кај сопственикот.