МИС ОД РЕАЛИТИ ШОУ СЕ САМОУБИЛА! Од мала е пред камери – нејзината насмевка криела ОГРОМНА БОЛКА

0

Животот и завршил под ужасни трагични околности!

Најпознати реални шоуа во Србија се „ Големиот брат “, „ Парови “, „ Фарма “, „ Малдиви “ и слично, а малкумина знаат дека првото реално шоу во Србија всушност се емитувало во периодот од 2001 до 2002 година на телевизија која повеќе не постои. Шоуто се викаше „Циркус Воајер“, а според многумина беше многу поконтроверзно од актуелните популарни реални шоуа.

Ѕвездата на реалното шоу „Toddlers and Tiaras“, Кејли Пози , си го одзеде животот минатата година, непосредно по нејзиниот 16-ти роденден, според полицискиот извештај, а пишува „Дејли мејл“. Таа е запаметена како мало девојче кое се пријавило на натпревар што се емитуваше на TLC, а влезе кога имаше пет години. Ова реално шоу траеше од 2009 до 2013 година и го карактеризира „животно патување“ каде што се прикажува како мајките им помагаат на своите ќерки да ги остварат соништата, а некои од нив многу ја „минале границата“.

Мнозинството сметало дека ова реално шоу е непримерно, бидејќи девојките користеле тешка шминка, ги лепеле ноктите, редовно оделе на фризер, во солариум и се депилирале. Некои поради тоа биле уморни, раздразливи и некооперативни, а нивните мајки ги принудувале.

– Иако беше успешна тинејџерка со светла иднина пред неа, за жал во еден ненадеен момент донела непромислена одлука да стави крај на својот живот – изјавиле нејзиното семејство.

Нејзината мајка била скршена и тврди дека немало индикации дека такво нешто ќе се случи. 

Полицијата го пронашла телото

Полицијата го пронашла нејзиното тело во автомобил на 2 мај во државен парк каде што обично има голема плажа каде луѓето повремено кампуваат. Нејзините пријатели тврделе дека таа се борела со лошо ментално здравје, но дека не сфатиле дека е толку лошо. Еден пријател вели дека „направил се што можел за да и помогне“.

Сите ја паметат по нејзината насмевка!

Да потсетиме, Кели беше особено интересна и симпатична во јавноста кога „злобно“ се насмевна. Поради тој гиф многумина мислеа дека таа така реагирала на противникот, но таа всушност така се претставила, односно го кажала своето име пред жирито.