Момент кога се урнаа згради во катастрофалниот земјотрес (ВИДЕО)

0

Аматерски видеа од Шанлиурфа и Дијарбекир го покажуваат моментот како се уриваат две згради по катастрофалниот земјотрес од 7,4 степени по Рихтер што ја погоди Туркије….