Монструмот во бегство: Уби 17-годишник на сред улица, а неколку часа подоцна повторно нападна, на жртвата и се доближил со скејтборд (Видео)

0

Непознат маж му пришол на 17-годишникот на сред улица, извадил нож и го прободел неколку пати. Неколку часа подоцна повторно нападнал.

Полицијата трага по маж кој избоде и уби 17-годишен средношколец во јужна Калифорнија . Според полицијата, непознат маж му пришол на младото лице на тротоар, извадил нож и го прободел неколку пати.

Полицијата објави снимка неколку моменти пред нападот на која се гледа облеката на напаѓачот и тој како се приближува до жртвата и вади нож. Брзата помош не успеала да му помогне на младиот човек кој починал на лице место, пренесува Fox News.

Истрагата утврдила дека убиениот млад човек е 17-годишниот Ксавиер Шаварин. Семејството објави сè, велејќи дека Ксавиер го напушта училиштето и чекал татко му да го земе кога ненадејно бил нападнат.

Полицијата смета дека човекот кој го уби Чаварин е одговорен за уште еден напад истиот ден на само неколку километри од местото каде што е убиен Чаварин. Во новиот напад, осомничениот и приоѓа на 33-годишната жртва и ја прободува неколку пати без да каже збор. Во двата напади, човекот беше облечен во иста облека, единствената разлика е што во вториот напад немаше бејзбол капа и се приближи до жртвата на скејтборд .

Подолу погледнете го видеото на кое мажот излегува од возилото и му приоѓа на младичот.

Засега не се познати причините за нападот.