Најемотивниот момент на Оскарите: Враќање во иднината Харисон Форд и Ке Хуи Кван (ФОТО/ВИДЕО)

0

По речиси 50 години, тие повторно се сретнаа на сцената на театарот Долби во Лос Анџелес

Ѕвездите на филмот „Индијана Џонс и опседнетиот храм“ Харисон Форд и Ке Хуи Кван , по речиси 50 години, повторно се сретнаа на 95-тото доделување на Оскарите, по победата на филмот  „Сите во исто време“.

Харисон Форд тогаш го играше познатиот археолог, кој сè уште го игра во петтото продолжение, а Ке Хуи Кван беше момчето кое играше во првиот филм.

 

Назад кон иднината

Откако Форд го прогласи „Сите во исто време“ за најдобар филм, Кван, кој доби Оскар за улогата во филмот, и Харисон си разменија цврста прегратка, сцена која многумина потсети на убавата сцена од „Индијана Џонс и храмот на Haunting” ” во кој Кван го направи своето филмско деби како дете актер во 1984 година.

Интересно е што филмот „Сите во исто време“ е за паралелни универзуми, па оваа средба меѓу Харисон Форд и Ке Кван би можела да се нарече „Враќање во иднината“.

Кван стана ѕвезда уште како дете, но неговата кариера стагнира до „Сите во исто време“.

При добивањето на Оскар за најдобра споредна машка улога, тој беше доста емотивен и во еден момент и се обрати на мајка си.