“НАЈЗГОДНАТА ВОДИТЕЛКА ВО ЦЕЛИОТ СВЕТ!“ – Аргентинската убавица ги ‘разнесе’ социјалните мрежи: Позираше во минијатурно бикини а обожавателите останаа без зборови (фото)

Марија Перез повторно го „запали“ интернетот со разголени фотографии на кои позира во минијатурно бикини.

Атрактивната аргентинска водителка Марија Сол Перез, покрај телевизиската кариера, важи и за една од најпопуларните убавици на социјалната мрежа Инстаграм.

На јавноста и е позната како водителка на спортските емисии, временска прогноза, а сега и на ријалити-шоуто „Big Brother“. 6,4 милиони луѓе ја следат на социјалните мрежи, а таа неодамна го покажа и вереничкиот прстен. Брутално жешката Марија сега повторно е во центарот на вниманието, овој пат таа ги „разнесе“ сите со фотографии во минијатурно и провокативно бикини.

По серијата предизвикувачки изданија во кои таа ги водеше емисиите, Марија сега сподели фотографија во розово бикини и предизвика лавина реакции под нејзината објава. Таа се фотографирала како позира пред огледало, а нејзините следбеници напишаа дека со добра причина ја сметаат за најзгодна ТВ личност во светот.