НАЈСМЕШНИОТ ГОЛ ДОСЕГА! Човече, што гледаше – ги остави во шок соиграчите и противниците! (ВИДЕО)

0

Голот на Сент Луис против Остин стана вирален на социјалните мрежи.

Фудбалот е полн со убави голови, потези, шанси, но има и многу грешки и промашувања. Еден од потезите кој стана хит на социјалните мрежи е виден во Америка. Во МЛС лигата каде фудбалерот на Остин буквално му ја подари топката и голот на Сент Луис.

Овој потег брзо се прошири на социјалните мрежи и сите се изненадени. Впрочем, тоа се виде и од реакцијата на играчите на теренот и публиката. И соиграчите на Келер и противниците беа во шок. Инаку, она што е интересно за МЛС лигата е ситуацијата околу асистенциите. Имено, на победничкиот гол на Клаус има двајца помошници, Николас Џоакини и Едуард Ловен. Според правилата на ова натпреварување, асистенција му се припишува и на играчот кој му ја додал топката на помошникот за гол.