На актерката и била дијагностицирана корона непосредно пред Оскарите: Требаше да биде една од водителките, рамо до рамо со Харисон Форд!

0

Претставничката на медиумите истакна дека е прилично разочарана, бидејќи нема да присуствува на очекуваниот настан кое го чекала со нетрпение

Глен Клоуз, актерката со најмногу номинации, но без Оскар , нема да се појави на 95-тото доделување на оваа престижна награда, на која повеќето веќе одбројуваат.

Дијагностициран и е коронавирус, тоа го потврди и „Пипл“, што беше прилично разочарувачки со оглед на тоа колку со нетрпение чекаше да биде една од водителките, рамо до рамо со Харисон Форд, со кој своевремено блесна во продукцијата „Претседателски авион“ (Air Force One).

  • Да, има Ковид. Секако, таа мораше да се повлече, што се однесува до Оскарите. Колку со нетрпение го очекуваше – коментира нејзиниотпретставник за гореспоменатиот медиум, набргу откако сè беше објавено во „Асошиејтед прес“.

За потсетување, Оскарите ќе се одржат ноќта помеѓу 12 и 13 март, по наше време , во театарот Долби (Лос Анџелес).

На победниците, покрај Клуз, ќе им бидат доделени и златни статуикоја мораше да се откаже од своето учество, ги предаде Никол Кидман, Хали Бери, Џесика Честејн, Антонио Бандерас, Салма Хајек, Ева Лонгорија, Енди Мекдауел, Педро Паскал, Џон Траволта, Сигурни Вивер и други.