На Криволак воена вежба со хеликоптери „Black Hawk“

0

– На армискиот полигон „Криволак“ денеска ќе биде изведена вежба со хеликоптери UH-60 (Black Hawk) на Копнената војска на САД.

На настанот најавено е присуство на министерката за одбрана Славјанка Петровска и амбасадорката на САД во Северна Македонија, Анџела Агелер