Невеста изгубила 50% од својата телесна тежина за да ја носи нејзината венчаница од соништата(ФОТО)

Секоја жена сака да изгледа како принцеза на денот на нејзината венчавка. За да го оствари сонот за свадба од бајките, Ања ослабела дури 59 килограми за 3 месеци! Ова е нејзината приказна.

Ања Короман се сврши во март 2020 година, но не беше ентузијастичка околу планирањето на венчавката. Со 117 килограми таа не можеше да ја сопре нервозата. Ја парализирала помислата да ја пронајде совршената венчаница. Тогаш таа одлучи дека е време за промена. Тоа беше крајната мотивација да се ослободи од вишокот килограми за нејзината венчавка од бајките. Како што вели Ања: „Потрошив најмногу време и пари за да најдам што ќе успее. Но, финалниот третман чинеше неколку куни и работеше веднаш. Ова е неверојатно!”

Ања не сакала толку да биде како „дебела невеста“ што типот се обидел да го одбие предлогот!

„Пред да ослабам имав огромен недостаток на самодоверба. Се чувствував како измамник бидејќи под мојата насмевка криев колку сум несреќна поради мојот изглед. Пробав разни диети и програми за слабеење, кои за жал не функционираат како што ветуваат. Освен тоа, работам многу и тешко наоѓам време да одам во теретана“.

„Кога Роберт ме запроси и забележав дека сум потежок од било кога во животот, знаев дека конечно морам да направам нешто. Тогаш дознав за комбинацијата на Prolesan Pure и јаболков оцет“ – Ања Короман.

Од ова откритие, Ања го користела овој едноставен метод секој ден до денот на нејзината венчавка. Трикот е да се измешаат двете состојки и резултатите се несигурни.

Ања ослабе повеќе од 59 килограми за помалку од 3 месеци

Се сретнав со Ања за да кажам повеќе за нејзината трансформација. Дали целата тајна е навистина во Prolesan Pure?

Ања Короман: Кажи ми, како знаеше да започнеш?

Ања: Да бидам искрена, не го знаев тоа. Решив колку можам да потрошам за слабеење и почнав да барам информации на Интернет. Барав научни истражувања, но и приказни на други луѓе кои се бореле со вишокот килограми.

АК: Па, како дознавте за Prolesan Pure и јаболков оцет?

Ања: Малку е забавно. На интернет наидов на приказна за Саша, која ослабела 42 кг , откако слушнала дека нејзиниот сопруг и неговиот пријател ја нарекуваат дебела зад грб. Целосно разбирам какво е чувството кога те нарекуваат дебел и користиш други навредливи прекари. Ужасно е болно и Саша сигурно бил уништен. Интересно, не беше лесно да се најдат конкретни информации за тоа како успеала да изгуби толку многу килограми. Конечно најдов снимка од интервјуто кое Саша го даде за локалното радио. Во ова интервју таа изјави дека комбинацијата на Prolesan Pure и јаболков оцет е 100% заслужна за нејзиниот успех, односно губење на дури 42 килограми.