НЕОБИЧЕН СТАЈЛИНГ- Маск објави фотографија која го „скрши“ интернетот

0

Само што позајмив јакна од другар ми, што не ви е јасно, рече Маск

Шефот на Твитер, Илон Маск, синоќа на оваа социјална мрежа објави фотографија предизвикувајќи лавина од коментари.

Имено, тој позираше во беж ролка со златно ланче и очила, гледајќи замислено во далечината, но она што најмногу привлече внимание е неговата бела јакна.

Како некој рапер кој се мафта со скапа облека, Илон реши да ги покаже своите следбеници во бела зимска јакна, без сомнение сакајќи да интригира.

Сепак, тој веројатно не очекуваше во која насока ќе оди се.

  • Само што позајмив јакна од другар ми, што не ви е јасно, порачал Маск