Необично запросување на СП во атлетика: Не освои медал ама освои прстен – истрча кон целта, а таму ја чекаше изненадување (видео)

Светското првенство во атлетика, кое годинава се одржува во Будимпешта, нема да биде запаметено само по освојувачите на медалите, туку и по романтична свршувачка.

Во финишот се верија репрезентативците на Словачка, Хана Бурзалова и Доминик Черни.

Хана веќе била на крајот од трката на 35 километри кога го видела своето момче Доминик како клекнува. Откако ја мина целта, Хана со многу малку здив, но со многу возбуда успеа да каже „да“.

Погледнете како тоа изгледаше: