Несреќа во Скопје: Избоден навивач на Левски (!?), лудило на улиците, обвинети огнените навивачи на Шкупи (Видео)

0

Натпреварот привлече големо внимание во регионот. Еве што за мечот во Скопје пишува Телеграф.рс

Познато е дека Шкупи во голема мера е поддржан од локалните Албанци.

Натпреварот меѓу Шкупи и Левски во Скопје беше означен како еден од најризичните во второто коло од квалификациите за конференциската лига, а сомнежите за жал се остварија – избоден е еден навивач на бугарскиот тим, а лекарите се борат за неговиот живот.

Имаше неколку инциденти на улиците, а на видеата се гледа како навивачите на Шкупи ги напаѓаат страсните навивачи на противничкиот тим.

Познато е дека Шкупи во голема мера е поддржан од локалните Албанци.

Навивачите на Левски кога дознале што се случило се обиделе да го напуштат стадионот, но полицијата не дозволила, па изби нов инцидент во кој се уапсени 40 лица, пишува Телеграф.