НИКАКО НЕ САКАЛ ДА ОСТАНЕ ДОЛЖНИК! Дани Алвеш излезе од затвор и му ги врати парите на Нејмар! Ова е сумата што ја позајмил од пријателот

Легендарниот бразилски фудбалер Дани Алвеш веќе извесно време е на условна слобода откако платил милион евра за да излезе од затворот во Барселона.

Многу се зборуваше за тоа кој е одговорен што еден од најодликуваните фудбалери во историјата дошол до огромната сума пари за кауција, а нагаѓањата „паѓаа“ една по друга.

Според последните информации, Алвеш ги вратил парите кои ги добил од семејството на Нејмар веднаш по излегувањето од затворот во Барселона.

Нејмарите му помагаа на својот пријател во тешките моменти, а поранешниот бразилски репрезентативец не сакаше да остане во долгови и на семејството му плати 150.000 евра.

Дани Алвеш, Нејмар

Да потсетиме, покрај 4,5 години затвор, Алвеш е казнет и со забрана за задржување на девојката што ја силувал во ноќен клуб во Барселона, а на жртвата требал да исплати и 150.000 евра.

Откако Судот му дозволи на фудбалерот да излезе од затвор со платена кауција, светските медиуми се обидоа да откријат кој стои зад уплатените пари.

Отпрвин сите беа убедени дека Нејмар уште еднаш дошол на помош, но неговиот татко се огласил и негираше дека семејството повторно ќе му помогне на Алвеш. Тогаш се појави информација дека парите ги дал Мемфис Депај, а новинарката Мариса Мартин Бласкез верува дека ја открила вистинската вистина .