Ништо од помирувањето: Мелина и Харис Џиновиќ не успеаја да го спасат бракот, последниот обид заврши неславно

Иако се чинеше дека тие двајца ќе издржат заедно и покрај големата разлика во години, тоа не се оствари.
Мелина и Харис Џиновиќ се обидоа на сите начини да го спасат бракот, но не успеаја. Последниот обид во серијата беше договор за заминување на Малдиви, кој исто така не беше реализиран, а по што дефинитивно решија да се разделат.

Харис се откажал и креаторката наместо со пејачот, на патување заминала со нивната ќерка со која уживала речиси две недели.

-Се обидоа да ги решат несогласувањата и проблемите во бракот, но не успеаја. Секој обид беше всушност неуспешен. Не успеа и последниот во низата. Договорено беше заедно да отпатуваат на Малдиви, каде што обично одат паровите бидејќи околината е таква што тие се фокусирани еден на друг. Но, Харис се откажа од тој пат. Тогаш дефинитивно се знаеше дека нема што да се помири. Мелина отишла на пат со наследничката и убаво се одмориле, уживале во егзотичната дестинација. Нивното последно заедничко патување, каде што се беше во ред, беше Црна Гора. Тоа беше пред неколку години, оттогаш никаде не отишле заедно на одмор. Секој тргна по својот пат – вели извор близок до семејството Џиновиќ.

Да потсетиме, Ѓиновиќи по 22 години љубов решија да му стават точка на бракот, а пред само една година Мелина даде интервју во кое отворено проговори за љубовта со Харис, за децата, за навиките… – Сите сме капа, капа, капа. И тоа е најдобро за мојот карактер. Феноменално е што имаше едно дете по друго, се се соедини толку убаво, како што треба.

-Кога ќе одлучите дека сте во брак, вие сте во брак. Живеевме од првиот ден, јас го користев тоа презиме од првиот ден и ми беше толку природно. Моето презиме е Галиќ. Го почувствував тоа презиме како свое. И повторно, на крајот, тоа потпишување, освен таа забава, не значеше никаква промена во нашите животи – низ насмевка истакна креаторката во емисијата „Гоца шоу“. Двајцата се венчаа по 12 години заеднички живот, а својата вечна љубов ја ветија во 2014 година на луксузна јахта, закотвена во близина на Дубровник.