Новак има големо срце! Еве како ги поддржува луѓето во Мароко и Либија (ФОТО)

Новак Ѓоковиќ по којзнае кој пат покажа дека има големо срце.

Српскиот ас никогаш не заборава на оние на кои им е потребна.

Така, Ѓоковиќ сега се огласи со испраќање пораки за поддршка до најпотресените.

Тој на Инстаграм сподели слики од Мароко и Либија.

Новак Ѓоковиќ

Да потсетиме дека на почетокот на септември Мароко беше погоден од разорен земјотрес во кој загинаа околу 3.000 луѓе, додека во Либија поплавите однесоа повеќе од 20.000 животи.