НОВАТА НАЈБАРАНА АКТЕРКА ОД ХОЛИВУД! Никого не остава рамнодушен: Таа е вистинска убавица, а се сврши со некој 12 години постар!

0

Сидни Свини имаше само 12 години кога дебитираше на екранот во нискобуџетен филм за зомби, а сега таа стана една од најпопуларните млади актерки во Холивуд .

Таа година, Свини се појави во филмот на Квентин Тарантино „Беше еднаш во Холивуд“, глумејќи заедно со Бред Пит и Леонардо ди Каприо. Потоа следуваше улога во серијата на HBO „Белиот лотос“, а таа моментално е во Австралија каде снима нов филм, романтична комедија, во кој главен партнер и е Глен Пауел. Покрај тоа, нејзиниот најнов филм „Реалност“ штотуку доби 100% позитивна оценка на веб-страницата „Ротен Томатоус“.

Сидни Свини

Кариера

Уште од детството, Сидни сонуваше да биде успешна холивудска актерка и сериозно пристапи кон оваа цел. Таа порасна во Спокејн, мал град во Вашингтон, што не и даде многу можности да се пробие во светот на шоу-бизнисот.

Кога имала 12 години, во нејзиниот град се снима нискобуџетен филм за зомби, што таа го видела како одлична можност. Кога нејзините родители ја отфрлиле нејзината желба да оди на аудиција за улогата, таа направила стратегија да ги убеди.

„Создадов петгодишен бизнис план кој во основа објасни што би можело да се случи во мојот живот ако ми дозволат да го направам тоа, чекорите што требаше да ги преземам, работите на кои требаше да работам“, се присетува Свини во интервју за LAConfidential.

На крајот и дозволија на аудиција и тоа доведе до нејзиното прво појавување на екранот. После тоа, Сиднеј добила улога во дистописката драма The Handmaid’s Tale, поради која била толку возбудена што се расплакала кога ја слушнала веста.

– Приказните се неверојатни. Актерите и кинематографијата се неверојатни, да се биде дел од такво нешто е неверојатно – изјави еднаш таа.

Сепак, ништо не ѝ донесе голема слава додека не се појави во серијата „Еуфорија“ која е позната по жестокиот реализам, кој вклучува голотија.

По нејзиното појавување во оваа серија, разголените сцени ги наполнија таблоидите, но таа не се истакна премногу поради тоа.

– Никогаш не барав од него [Левинсон] да пресече ниту една сцена – изјави Свини за „Teen Vogue“ и тврди дека голотијата во серијата е во служба на автентичноста:

– Сите сме голи во реалниот живот. Го прикажуваме животот на овој лик и низ што поминува.

Свини има многу интереси покрај глумата. Таа поправа стари автомобили и сака боречки вештини. Почнала да тренира ММА кога имала 14 години, а на својот прв натпревар отишла на 18 години.

Сепак, Свини призна дека тоа што стана успешна актерка ѝ пречи на тренингот.

Сидни Свини

Кога станува збор за нејзиниот љубовен живот, Сиднеј не открива премногу но се знае дека е свршена со Џонатан Дејвин. Иако не се огласи во јавноста, TMZ објави фотографии на кои се гледа како носи голем дијамантски прстен.

Според The ​​Sun, двајцата се во врска од 2018 година и тој наводно е 12 години постар од неа. Кога не работи, Сидни живее мирен живот и не се дружи со холивудските фаци.

Во интервју за „Космополитен“ таа вели:

– Не излегувам со луѓе кои се во центарот на вниманието. Не излегувам со актери, музичари или со некој од забавната индустрија бидејќи на тој начин можам да бидам нормален Сид и ми е полесно.

Таа предизвика бурни реакции на интернет изминативе неколку дена кога беа објавени нејзините најнови фотографии од кампањата за долна облека. Во соопштението за медиумите, таа истакна дека сака парчињата „да се чувствувате како најромантично и најсекси“.