НОВА РОМАНСА?- Анџелина Џоли снимена со британски милијардер, ручале три часа

Анџелина Џоли помина цели три часа во разговор со милијардерот наследник Дејвид Мајер де Ротшилд во Малибу, Калифорнија.

На фотографиите 47-годишната актерка е насмеана додека го напушта популарното место Нобу со британскиот милијардер.

За ова излегување Џоли облече црн фустан со исечоци кои ја истакнуваа нејзината половина. Таа, исто така, го спои облеката со соодветни црни потпетици и очила за сонце.

Расположен се појавил и Мајер де Ротшилд, кој е наследник на најбогатото семејство на светот, па заедно со Џоли разговарал и се смеел.

Причината за нивното здружување не е позната, а останува да се види дали се забавувале за деловни или приватни цели. Едно е сигурно дека и двајцата моментално се сингл, односно не се во врска.

Џоли не е во сериозна врска јавно откако се раздели со поранешниот сопруг Бред Пит во 2016 година. Во 2021 година, Анџелина беше поврзана со Weeknd, бидејќи беа видени неколку пати во вечерните часови во Лос Анџелес, но дуото никогаш не ја потврди нивната романса.

Џоли потоа предизвика гласини за запознавање со Пол Мескал претходно оваа година, кога тие беа видени на состанок. Во меѓувреме, Мајер де Ротшилд, исто така, се чини дека е сингл, никогаш не се оженил и нема деца.